fbpx
Dzisiaj już nie wystarczy, że masz profil na Facebooku i dzięki temu możesz spokojnie czekać, aż klienci trafią do Ciebie.
Żyjemy w czasie szybkiej„ery obrazkowej”, a zdjęcia i grafiki zdecydowanie królują w social mediach, ale bez opisów ciężko zbudować ciekawą społeczność.
Gdy zerkniesz na facebookowe profile o najlepszych zasięgach i najwyższym stopniu zaangażowania odbiorców, z łatwością dostrzeżesz, że oprócz ciekawych materiałów graficznych i zdjęć są na nich obecne także wizytówki.
One też w dużej mierze decydują o tym, jakie wyniki osiągnie konkretny profil, a przecież zasięg to jeden z głównych celów naszej aktywności na Facebooku.
Najlepszym miejscem, które pozwoli innym lepiej poznać nasz biznes i promowane przez nas produkty jest jeszcze mało stosowany opis do zdjęcia profilowego i zdjęcia w tle.
  • Czy wiesz, że opis pomaga lepiej zrozumieć zdjęcie w tle i zwrócić uwagę na konkretne elementy lub postacie na zdjęciu?
  • Czy wiesz, że dobrze napisany tekst jest lubiany przez algorytmy dzięki czemu zyskujesz podstawę w pozycjonowaniu profilu?
  • Czy wiesz, że dobrze przygotowana wizytówka może zaintrygować odbiorców, skłonić ich do zadawania pytań i wchodzenia w interakcję o wiele bardziej niż samo zdjęcie profilowe bez żadnego tekstu ?
Wyobraź sobie, że zyskasz zaufanie potencjalnego klienta do swojej osoby opisując siebie w kilku słowach?
Wyobraź sobie, że zwiększysz liczbę polubień umieszczając linka do swojego fanpage’a?
Wyobraź sobie, że w opisie do zdjęcie profilowego możesz użyć wezwanie do działania, którym możesz zaprosić do współpracy?
Nie musisz sobie tego wyobrażać, stwórz swoją autentyczną wizytówkę. Dobre zdjęcie może przyciągać uwagę, a nawet skłaniać do reakcji, ale ta sama fotografia z równie dobrym opisem potrafi być o wiele bardziej zachęcająca.
 
Oto kilka ogólnych porad, które pomogą Ci tworzyć ciekawe opisy do zdjęć na Facebooka:
  • Określ sposób kontaktu–Dobrze jest już na wstępie zastanowić się, w jaki sposób chcesz zwracać się do odbiorcy – czy będzie to zwrot bezpośredni na „Ty”, a może bardziej grzecznościowa forma?
  • Zadbaj o długość opisu – za krótkie wyglądają niedbale i nie zyskasz dużego zaangażowania. Za długie mogą zniechęcać zniecierpliwionych odbiorców. Możesz spróbować opisów kilkuzdaniowych albo nieco dłuższych i zobaczyć, które sprawdzają się lepiej.
  • Pierwsze słowa =pierwsze wrażenie – poproś mnie na początku opisu, abym przeczytała ten post do końca. Zaproś mnie i wskaż miejsce linka do polubienia fanpage’a. Masz tylko kilka sekund, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Duża część obserwujących zwraca uwagę właśnie na pierwsze zdania i czyta cały tekst tylko wówczas, gdy oro poprosisz.
  • Szukaj Inspiracji – nie chodzi o to, by kopiować opisy innych, ale o to, by uczyć się od osób z lepszym przygotowaniem lub dłuższym stażem w mediach społecznościowych. Zerknij na profile konkurencji, albo nawet na konta, by zobaczyć, jak angażują odbiorców, jak konstruują opisy i czy to się sprawdza.

 

Grafiki Mockup 1200x628 — kopia (14)
Zadbaj o swój wizerunek

Pakiet ”Wsparcie na starcie” to wsparcie w zbudowaniu pierwszej strategii marketingowej ( kroków działania) i skutecznego profilu na Facebooku !

5/5

Share this post